Výstavba kanalizace a ČOV - Naloučany a Ocmanice
Kanalizace a ČOV Naloučany a Ocmanice

Kanalizace a ČOV Naloučany a Ocmanice - informace pro občany II.

Vážení spoluobčané,

v naší obci právě probíhá dlouho připravovaná stavba kanalizace a čistírny odpadních vod (ČOV). V předchozích informacích jsme Vám osvětlili přípravu a účel celého projektu, způsob jeho financování, uvedli realizátory a nastínili průběh celé realizace. Nyní bychom Vás chtěli seznámit s dosavadním průběhem, navrhovanými, prováděnými změnami nebo odchylkami od původního projektu a dalším harmonogramem prací v tomto roce.Dle upraveného harmonogramu prací v roce 2017 je v současné době budována stoka označená A-1 – od ČOV ke kulturnímu domu. V průběhu realizace byly řešeny a provedeny menší odchylky od projektu nepodléhající správnímu řízení. V současné době se ve spolupráci s projektantem, realizátorem, investorem a správním úřadem řeší otázka umístění ČOV, jelikož v místě navrhovaného umístění je vysoká hladina spodní vody a vychází zde i jeden pramen, což neumožňuje vybudovat ČOV dle původního návrhu. Další harmonogram (upravený) předpokládá dokončení započnuté realizace kanalizační stoky A-1 v krajské komunikaci a od 09/2017 zahájení realizace stoky A-3, včetně čerpací stanice, společně dešťovou kanalizací od mostu přes řeku Oslavu, dále přes křižovatku „u pumpy“ směrem do obce. V obci Ocmanice budou, po dobudování stoky od řeky Oslavy směrem do obce (v kopci a ve „Hlinku“) zahájena realizace stoky v obci směrem k obecnímu úřadu a případně dále. V měsíci říjnu, dle kapacity obalovny a realizátora, budou následovat kompletní opravy povrchu krajských komunikací, kdy se jedině předpokládá kompletní uzavření komunikace na dobu cca 7 dnů. O této uzavírce budeme občany včas informovat. Budování stok v obecních komunikacích anebo plochách mimo komunikace (zelené plochy) bude dále probíhat v dalších měsících tohoto nebo nastávajícího roku a to převážně dle klimatických podmínek. Je snaha provést vybudování tlakové kanalizace od řeky Oslavy k ČOV v letošním roce, tak aby se pokud možno omezilo užívání travnatých pozemků.

Jak jste tedy již jistě stačili všichni poznat, stavba kanalizace znamená podstatný zásah do života a hlavně dopravy v obci. Některých se samozřejmě týká v každém okamžiku jinak. Nejvíce je jistě její vliv znát v okamžiku, kdy se realizace přesune před Váš dům či nemovitost. Samotné budování kanalizačních stok má za následek dopravní omezení, nepohodlí, hluk, zvýšenou prašnost a nepořádek na komunikaci, zvýšený pohyb lidí a techniky. Další podstatné omezení bude na krajských komunikacích III. třídy v okamžiku kdy započne kompletní oprava jejich povrchů, kdy dojde k celkové uzavírce jednotlivých úseků. V těchto dnech až týdnech (cca 2 týdny maximálně) bude nutno parkovat Vaše auta mimo obvyklá stanoviště či garáže a při svých cestách počítat s delší přepravní dobou a ujetou vzdáleností.

Za Vaši dosavadní trpělivost a shovívavost během této stavby Vám chceme velice poděkovat a věříme, že si ji zachováte i pro další výstavbu.

 

 

Havlíček Antonín

 

starosta obce Naloučany


| Autor: Antonín Havlíček | Vydáno dne 14. 08. 2017 | 209 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Advent

Aktuálně
Hrob Smlouvy o nájmu hrobových míst, platba nájmu

Vyzýváme dosavadní nájemce hrobových míst k uzavření nové smlouvy o nájmu a platbě nájmu víceZubZubní pohotovost

Aktuální rozpis zubní pohotovosti je zdeČEPS Upozornění vlastníkům a uživatelům pozemků - zdeEON Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí - odstranění dřevin - zde
Úřední deska
Odkazy
Kalendář
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Návštěvní kniha
Admin 8:55 - 25.10.
Dobrý den, pár fotek bylo vloženo do
Kanalizace 9:40 - 24.10.
Dobrý den, nějaké fotky z probíhající výstavby kanalizace a ČOV by nebyly?

Antonín Havlíček - starosta 8:17 - 1.10.
Dobrý den, tato místní komunikace - její skladba, podklad a povrch - není bohužel stavěna na...

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server pspad
Webmaster: Ing. František Lysý webmaster@naloucany.cz | Administrace