Kanalizace a ČOV Naloučany a Ocmanice

Kanalizace a ČOV Naloučany a Ocmanice - informace pro občany III.

Vážení spoluobčané,

přinášíme Vám další informace k probíhající výstavbě kanalizace a ČOV, jenž bude pro letošek vrcholit komplexní opravou povrchů krajských komunikací v obou obcích současně, což bude pro obyvatele naší obce dosti náročné, neboť v termínu od 09. 10. 2017 do 25. 10. 2017 dojde k úplnému uzavření obou příjezdových komunikací na Náměšť nad Oslavou (jak kolem řeky, tak přes obec Ocmanice), vše je uvedeno v oznámení veřejnou vyhláškou Městského úřadu Náměšť nad Oslavou, odbor dopravy a silničního hospodářství, z 27. 09. 2017 (obsahuje mapky a značení).           Tato skutečnost souběžných uzavírek je dána použitím rozdílné technologie opravy povrchů těchto komunikací, kdy v naší obci bude prováděna technologie recyklace, což znamená, že současný povrch bude odfrézován, k této hmotě přidán cement a voda a vzniklý beton bude položen zpět jako podklad pro asfaltovou vrstvu. V obci Ocmanice tato technologie prováděna nebude, bude zde probíhat pokládka asfaltové vrstvy na frézovanou (srovnanou) současnou vozovku. Opravy povrchů, z důvodů rozdílných technologií a kvůli ukončení provozu obaloven v měsíci říjnu, budou provádět dvě firmy, a tudíž dojde k uvedenému uzavření obou cest do Náměšťě nad Oslavou. Vedení stanovené oficiální objížďky bude vyznačeno přes místní komunikaci do Pucova a dále přes Jinošov do Náměšťě nad Oslavou. Místní objízdné trasy značeny nebudou.

            Pro upřesnění je třeba ještě uvést, že po odfrézování vrstvy vozovky a položení betonu, je tento nutno nechat 5 až 7 dnů vyzrát v závislosti na aktuálních klimatických podmínkách. Tudíž uzavírka cesty podél řeky Oslavy by tedy měla trvat zhruba 10 dnů (do 19. 10.), maximálně 14 dnů (do 23.10.). Vrstva betonu by měla být pochozí po 24 hodinách, v oprávněných případech bude v době zrání betonu umožněn vjezd osobním nebo lehkým dodávkovým automobilům.

            Bohužel realizátor akce ani realizátor a navrhovatel přechodného dopravního značení nebyl schopen do této chvíle sdělit, jakým způsobem bude v naší obci řešena autobusová linková doprava. Prakticky lze předpokládat přesunutí zastávky do Ocmanic nebo zajíždění autobusu od Pucova, případně - jako mezní řešení - přechodné zrušení autobusové dopravy. Jakmile bude tato informaci upřesněna, neprodleně bude zveřejněna.  

Připravovaná plánovaná změna dispozice umístění ČOV kvůli vysoké hladině spodní vody na původní parcele byla, po provedených jednáních se správními úřady a ostatními přímými i nepřímými účastníky případného správního řízení pro tuto změnu, zrušena a ČOV zůstane v původním umístění a dispozici dle schváleného projektu. V tomto místě však bude nutno provést vícepráce, jenž budou specifikovány po započetí prací dle skutečného stavu zavodnění.  

Dle upraveného harmonogramu prací v roce 2017 bude dále prováděno dokončení započnuté realizace kanalizační stoky A-1 v zatravněných plochách a místní komunikaci, zahájení realizace stoky A-3, včetně čerpací stanice, společně dešťovou kanalizací od mostu přes řeku Oslavu po křižovatku „u pumpy“ směrem do obce. Vše se však bude také odvíjet od aktuálních klimatických podmínek a to včetně termínu celkového ukončení prací z důvodu zimy.

Žádáme Vás tedy nyní, naši vážení spoluobčané, o zvýšenou trpělivost a shovívavost během omezení provozu na krajských komunikacích při provádění kompletní opravy jejich povrchů a přizpůsobení parkování a provozu Vašich automobilů.   

            Za Vaši dosavadní této stavby Vám chceme velice poděkovat a věříme, že si ji zachováte i pro další výstavbu.

                      Havlíček Antonín
starosta obce Naloučany


| Autor: Antonín Havlíček | Vydáno dne 29. 09. 2017 | 740 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Aktuálně
Uzavírky v obciHrob Smlouvy o nájmu hrobových míst, platba nájmu

Vyzýváme dosavadní nájemce hrobových míst k uzavření nové smlouvy o nájmu a platbě nájmu víceZubZubní pohotovost

Aktuální rozpis zubní pohotovosti je zdeČEPS Upozornění vlastníkům a uživatelům pozemků - zdeEON Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí - odstranění dřevin - zde
Úřední deska

Žádné aktuální dokumenty:

.archiv úřední desky.

Odkazy
Kalendář
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Návštěvní kniha
Admin 9:51 - 31.5.
Spolek se na vícenákladech podílet nebude. Obec i realizátor stavby provádí vše na své...

Michal 21:31 - 30.5.
Děkuji za info o kanalizaci jeden dotaz bude se spolek podílet na vícenákladech?

Admin 11:48 - 5.4.
Dobrý den, informace o spolku jsou dohledatelné z veřejně dostupných zdrojů, např. z...

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server pspad
Webmaster: Ing. František Lysý webmaster@naloucany.cz | Administrace