Informace

Veřejná doprava Vysočiny (VDV) - změny pro rok 2024

S příchodem nového roku 2024 čeká Veřejnou dopravu Vysočiny (VDV) několik zásadních změn, které cestujícím zpříjemní, usnadní a doufáme, že i zlevní pravidelné využívání regionálních autobusových i vlakových spojů.Od začátku roku 2024 dochází k pokračování propojení resp. integraci Veřejné dopravy Vysočiny s městskou hromadnou dopravou Jihlava a s městskou hromadnou dopravou Třebíč. Nejen občané Vysočiny, ale všichni cestující budou moci využívat jednotný jízdní doklad pro cestování mezi obcemi, městy a nyní už i v rámci městských linek. Integrace MHD Jihlava a Třebíč do VDV umožní plynulejší přestupy a efektivnější využití dotovaných spojů.

Cílem integračních kroků je přirozené zvýšení atraktivity veřejné dopravy a snížení závislosti na individuální automobilové dopravě, ale i podpora ekologičtějších způsobů přepravy.

Současně s integrací vedení Kraje Vysočina plánuje a následně realizuje efektivní rozšíření a optimalizaci tras veřejné dopravy tak, aby lépe vyhovovaly potřebám našich cestujících.

Novinkou, která začala platit od Nového roku je zavedení 7denního jízdního dokladu, který bude platný pro veškerou veřejnou dopravu na Vysočině, včetně MHD Jihlava a MHD Třebíč. Nový typ jízdenky zjednoduší cestování a eliminuje potřebu kupovat jednotlivé jízdenky, pro každou cestu zvlášť. Nová jízdenka usnadní každodenní cestování, ať už do zaměstnání, školy nebo za volným časem. Cestující si totiž koupí jízdenku až do cíle své cesty, a to i v případě, když bude přestupovat. Využít lze vlaky a autobusy, které jsou součástí systému VDV, jihlavskou a třebíčskou městskou hromadnou dopravu. V případě sedmi párů jízd lidé zaplatí pouze hodnotu necelých čtyř párů jízd. Počet jízd tam i zpět není omezen. Cestující si může cenu jednotlivé jízdenky, ale i té 7denní sám vypočítat pomocí aplikace Tarifního kalkulátoru na adrese: Tarifní kalkulátor: Kraj Vysočina (kr-vysocina.cz). Základní výpočet ceny 7denní jízdenky = jednotné jízdné x koeficient 7,5.

S ohledem na rostoucí náklady veřejné dopravy přistoupil Kraj Vysočina pouze k minimálnímu zvýšení jízdného. Od ledna 2024 cestující v každém pásmu zaplatí o dvě koruny více.

Jsme přesvědčeni, že tyto novinky v oblasti veřejné dopravy přispějí k podpoře udržitelné mobility, snížení dopravní zátěže a zlepšení kvality každodenního života obyvatel naší Vysočiny. 


| Autor: Antonín Havlíček | Vydáno dne 03. 01. 2024 | 237 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Aktuálně
ZubZubní pohotovost

Aktuální rozpis zubní pohotovosti je zdeKD Naloučany Podmínky a ceník pronájmu KD Naloučany platný od 1.1.2024 - zde
Úřední deska
Odkazy
Kalendář
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
Návštěvní kniha
michal 22:29 - 24.4.
Děkuji za opravu cesty směr peška. Dobrá práce

Admin 9:51 - 31.5.
Spolek se na vícenákladech podílet nebude. Obec i realizátor stavby provádí vše na své...

Michal 21:31 - 30.5.
Děkuji za info o kanalizaci jeden dotaz bude se spolek podílet na vícenákladech?

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server pspad
Webmaster: Ing. František Lysý webmaster(zavináč)naloucany.cz | Administrace